Skype i Messenger – rozmowy z najbliższymi za darmo!

Twoja rodzina lub znajomi mieszkają za daleko, byś mógł ich odwiedzać tak często, jak byś chciał? Dzwonisz do nich rzadko z obawy o zbyt wysokie rachunki? Jeśli chcesz utrzymać kontakt z bliskimi, ale rozmowy telefoniczne i SMS-y kosztują cię krocie, wypróbuj aplikacje komunikacyjne, takie jak Skype czy Messenger.

Istnieje wiele tzw. komunikatorów, które pomagają kontaktować się ludziom na całym świecie. Są to aplikacje, które można łatwo zainstalować na komputerze lub komórce. Przydatne okazują się zwłaszcza wtedy, gdy osoba, z którą chcemy porozmawiać znajduje się np. za granicą i w grę wchodzą koszty związane z połączeniami międzynarodowymi. Jeśli potrafimy rozmawiać godzinami i wiemy, że z pewnością przekroczymy w tym miesiącu limit darmowych godzin od operatora sieci komórkowej, warto rozważyć korzystanie z rozwiązań internetowych. Oprócz zwyczajnych wiadomości tekstowych, rozmów głosowych i wideo, przy pomocy komunikatorów można również załączać rozmówcy zdjęcia, hiperłącza do stron internetowych, a nawet udostępnić ekran, żeby coś mu pokazać.

Z rozmów nici, jeśli…

By połączyć się z bliskimi przez internet wystarczy, że osoba, do której chce się zadzwonić lub napisać, ma zainstalowaną tę samą aplikację. Należy też pamiętać, że komputery stacjonarne, w przeciwieństwie do laptopów i urządzeń mobilnych, najczęściej nie posiadają wbudowanego mikrofonu, głośników czy kamery internetowej. Te niezbędne do rozmowy komponenty trzeba w tym przypadku kupić osobno. Choć większość smartfonów radzi sobie dobrze z aplikacjami komunikacyjnymi, może się zdarzyć, że starsze wersje nie obsłużą takiego oprogramowania.

Skype

Najpopularniejszy z międzynarodowych komunikatorów. Oferuje darmowe rozmowy głosowe, tekstowe, wideorozmowy oraz wideokonferencje (rozmowa z wieloma osobami). Aplikacja wyróżnia się możliwością dzwonienia i wysyłania smsów czy faksowania na numery komórkowe i stacjonarne (bardzo tanio). Działa zarówno na PC, jak i na telefonach. Listę kontaktów można łatwo uzupełnić łącząc konto mailowe z aplikacją (pobór kontaktów). Do pobrania na stronie www.skype.com/pl/

Facebook Messenger

Komunikator portalu społecznościowego Facebook, dzięki któremu porozmawiamy ze wszystkimi znajomymi, którzy posiadają na nim konto. Całkowicie darmowy, pozwala na rozmowy tekstowe, głosowe i wideorozmowy. Dostępny jako mobilna aplikacja do ściągnięcia ze sklepu, bądź do użytkowania na stronie www.facebook.pl.

Przydatność tekstu: 82%

Polecamy również: