Jak ograniczyć pożeranie czasu przez Facebooka?

Znasz to uczucie, kiedy na chwilę włączasz Facebooka? Tylko na moment. Zrobiłeś, co miałeś zrobić, czyli wszystko się zgadza. Poza jednym. Miała to być chwila, a nawet nie wiesz kiedy minęło kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt minut. Wszystko przez ogrom informacji walczących o Twoją uwagę, niezwłocznie po wyświetleniu strony.

Dzisiaj krok po kroku pokażę Ci, jak raz na zawsze sobie z tym poradzić. Sztuczka polega na zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki w przeglądarce internetowej, której używasz.

W przypadku, gdy posiadasz przeglądarkę Firefox, proces wygląda następująco:

  1. Włączamy przeglądarkę, by uzyskac następujący efekt:

01

  1. Uruchamiamy Menu:

02

  1. Z listy możliwych opcji wybieramy Dodatki:

03

  1. Otworzy się okno z dodatkami, którego zawartość będzie różna, zależnie od tego, jakie dodatki są obecnie zainstalowane:

04

  1. Następnie w wyszukiwarce dodatków wpisujemy „Hide Facebook Feed”(ang. Ukryj aktualności Facebooka):

05

  1. Teraz przy pozycji „Hide Facebook Feed” klikamy „Zainstaluj”, by otrzymać następujący efekt:
    pomocnik FB

Od tej chwili po uruchomieniu Facebooka i zalogowaniu, nie zostaniesz zalany aktualnościami, a w zamian za to zobaczysz następujący efekt:

pomocnik FB

A jeśli koniecznie będziesz chciał zobaczyć co słychać w wielkim świecie, wystarczy, że klikniesz na przycisk „Strona główna”, a newsy pojawią się na swoim miejscu.  Czy taki sposób jest dla Ciebie efektywny? Koniecznie podziel się w komentarzu swoimi odczuciami.

Uśmiechnij ten dzień!:)

Przydatność tekstu: 80%

Polecamy również: