Kupujesz bilety lotnicze – pamiętaj o tych zasadach

Loty od zawsze kusiły podróżnych komfortem i łatwością pokonywania nawet bardzo długich dystansów. Niegdyś przywilej korzystania z usług linii lotniczych dostępny był tylko dla nielicznych. Czasy się zmieniły, konkurencja na rynku przewoźników wzrosła, a wraz z nią pojawiły się oferty stosunkowo tanich biletów. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na ten środek transportu licząc na złapanie okazji i podróżowanie za grosze. Warto jednak wiedzieć, jakie mogą być powody niskich cen lotów, na co uważać i jak kupować tanio i mądrze.

1. Podejrzanie niska cena

Linie lotnicze, by zaoferować podróżnym tanie bilety muszą kompensować straty, np. dodatkowymi opłatami lub usługami. Najczęściej są to brak darmowego bagażu rejestrowanego, dopłata za bagaż podręczny, nietypowe godziny lotów, lądowanie w dużej odległości od miast docelowych, zawyżone ceny na pokładzie. Zawsze powinno się więc sprawdzać całkowity koszt podróży, ponieważ może się okazać, że regularna cena lotu jest zbliżona do tzw. „superoferty”.

2. Transfer droższy niż sam bilet

Koszty komunikacyjne mogą przysporzyć kłopotów. Czasami wynoszą tyle, co sam lot, dlatego najlepiej wcześniej sprawdzić, jakie są ceny transportu z lotniska do miasta.

Równie ważna jest godzina przylotu i wylotu. Bardzo możliwe, że przylecimy na miejsce o tak nietypowej porze, że jedyną opcją dojazdu z lotniska do hotelu będzie kosztowna taksówka. W tej sytuacji warto upewnić się też, czy możemy skorzystać z opcji późnego zameldowania. Zdarza się, że przyjeżdżając zbyt późno do hotelu nie uda nam się zakwaterować.

3. Nieatrakcyjny termin

Wyjątkowo niskie ceny biletów warunkowane są często gwałtownym spadkiem atrakcyjności turystycznej danego regionu. Kiepska pogoda, okresowa niedostępność popularnych atrakcji lub niestabilna sytuacja polityczna mogą znacząco obniżyć koszty lotów. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto zorientować się w bieżącej sytuacji panującej w danym kraju.

 

Przydatność tekstu: 64%

Polecamy również: