Biblia Audio – superprodukcja

Z cyklu: strony internetowe Godne Rekomendacji

Usłysz czego nie przeczytasz – brzmi motto akcji kryjącej się pod nazwą Biblia Audio. Najważniejsza księga w historii świata, czytana przez kilkaset osób w profesjonalnym studio nagraniowym. Wszystko po to, by przywrócić tę Świętą Księgę do obszaru kultury. Nagrany materiał będzie stanowił przeszło 100 godzinne słuchowisko. Usłyszymy prawdziwe emocje aktorów i amatorów oraz liczne efekty dźwiękowe, które dodadzą odpowiedniego klimatu.

Każdy z nas może pomóc w tworzeniu Biblii Audio

110 godzin słuchowiska, blisko 500 zaangażowanych aktorów, to wielka skala. Nic więc dziwnego, że na pełną realizację projektu potrzeba ponad dwa milion złotych. Projekt finansowany jest w oparciu o tzw. crowdfunding. Oznacza to, że każdy z nas może wesprzeć akcje przelewając dowolną kwotę pieniędzy na odpowiednie konto. Do tej pory zebrano ponad 900 000 zł z potrzebnych 1 910 000 zł. Po niespełna roku pracy, gotowy jest Nowy Testament oraz Pięcioksiąg Mojżesza. Wspierając akcję, automatycznie stajemy się producentami tego wyjątkowego projektu.

BIBLIA AUDIO dostępna w Internecie za darmo

Docelowo całe słuchowisko ma być dostępne w Internecie za darmo dla każdego.  Wystarczy zajrzeć na stronę projektu, a następnie kliknąć “Pobierz MP3” i podać swojego maila(zgodnie z instrukcją).

Klikamy “Pobierz MP3”, a następnie z rozwijanego Menu “Pobierz MP3”

 

Następnie w pole w ramce wpisujemy swój adres e-mail i klikamy “Wyślij”

 

Sprawdzamy pocztę i okazuje się, że możemy pobrać wybraną część w odcinkach albo w jednym pliku

Jeśli wybierzemy wersję w odcinkach, po zakończeniu pobierania, będziemy musieli jeszcze rozpakować plik zip, na przykład tak:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na pobrany plik, a następnie wybieramy “Wyodrębnij wszystkie”

 

W okienku, które się pojawi, wybieramy gdzie mają zostać wypakowane pliki, a następnie potwierdzamy.

Teraz nasze pliki są gotowe do odsłuchania.

Jeśli z jakiś powodów ktoś woli posłuchać bez pobierania plików na dysk, może to zrobić klikając tutaj:

Teraz wystarczy odtworzyć interesujący nas fragment

 

Inne sposoby wsparcia akcji Biblia Audio

Wsparcie finansowe, to tylko jeden ze sposobów pomocy akcji. Innym jest zakup produktów związanych z inicjatywą. Do wyboru mamy koszulki czy fizyczne warianty słuchowiska w formie ekskluzywnych płyt CD tudzież pendriveów z wybranymi fragmentami lub całością dzieła. Innym ciekawym produktem jest własna rola w projekcie. Jeśli zdecydujemy się na zakup któregoś z produktów, odwiedzamy stronę projektu, a następnie wybieramy “Kup”:

Po najechaniu myszą na pole “Kup” możemy wybrać interesującą nas pozycję lub kliknąć w pole kup, by przenieść się do sklepu

 

Zostaniemy przeniesieni na stronę sklepu
Podsumowując…

Projekt Biblia Audio to zjawiskowe słuchowisko realizowane przez aktorów oraz amatorów, bogate w liczne efekty dźwiękowe, które swoją drogą nagrywane były w Izraelu. Wszystko ma być jak najbardziej autentyczne, dzięki temu jako słuchacz odniesiesz wrażenie, że oglądasz film bez obrazu. Usłyszysz to czego nie przeczytasz za darmo. Aktualnie gotowy jest Nowy Testament i Pięcioksiąg Mojżesza, a w przygotowaniu Stary Testament. Wejdź na stronę bibliaaudio.pl i przekonaj się sam.

Przydatność tekstu: 71%

Polecamy również: