E-randkowanie – jak korzystać z portali randkowych?

Poczucie samotności, bez względu na wiek, jest wyjątkowo dotkliwe. Może się wydawać, że szanse nawiązania kontaktów, które mogłyby przerodzić się w przyjaźń, czy nawet miłość maleją wraz z wiekiem. Zwłaszcza, gdy kontakty społeczne są mocno ograniczone jedynie do wąskiego kręgu znajomych. Ale czy żeby poznać wartościowe osoby trzeba wychodzić z domu? Internet ma przecież to do siebie, że łączy ludzi i to dosłownie!

Portale randkowe

To strony internetowe, za pomocą których można poznać potencjalnego partnera. Są rozbudowaną wersją elektroniczną anonsów towarzyskich znanych z gazet. Każdy zarejestrowany posiada swój własny profil ze zdjęciem oraz informacjami personalnymi, takimi jak wiek, kolor włosów, wykształcenie, zawód, wyznanie, zainteresowania oraz wiele więcej. Dzięki wyszukiwarce można odnaleźć osoby według miejsca pobytu, zainteresowań, wieku itp. Co najważniejsze, strony tego typu pozwalają na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, czat, wymianę wiadomości lub nawet wideorozmowę.

Jak dać się poznać?

Pomocne jest uzupełnienie jak największej ilości informacji o sobie. Nie starajmy się zakłamywać rzeczywistości, bądźmy szczerzy. Dobrym pomysłem, a często warunkiem, jest dołączenie swoich zdjęć, najlepiej wyraźnych, naturalnych. Szansa na powodzenie zwiększa się również, gdy zawężamy wyszukiwania do swojego miejsca zamieszkania bądź okolic. Przede wszystkim trzeba próbować – by zacząć znajomość wystarczy napisać wiadomość do osoby, która nam się podoba i czekać na odpowiedź.

Który portal wybrać?

Istnieje wiele portali randkowych – tylko od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Wiele z nich jest płatnych lub zawiera tzw. mikropłatności (niektóre usługi płatne). Poniżej znajduje się zbiór najpopularniejszych bezpłatnych i bezpiecznych stron, dzięki którym poznasz drugą połówkę! Każdy z nich się od siebie różni, dlatego zwróć uwagę, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Badoo.pl

Sympatia.pl

Cafe.pl

Randki.o2.pl

Randki.org

Randki24.pl

Pokochasz.pl

Elmaz.pl

Fotoflirt.pl

Tinder (aplikacja na komórkę, którą można za darmo pobrać ze sklepu)

Uważaj na oszustów

Należy zachować czujność, ponieważ z portali randkowych często korzystają osoby przyjmujące fałszywą tożsamość. Nigdy nie możemy być pewni, kto znajduje się po drugiej stronie monitora. Niektórzy użytkownicy mogą mieć złe zamiary – próbować wyłudzić pieniądze lub uzyskać informacje, które pomogą np. okraść mieszkanie. Ostrożnie należy podejść również do pierwszego spotkania. Najlepiej umówić się w miejscu publicznym, gdzie znajduje się więcej osób lub przyjść z kimś znajomym.

Przydatność tekstu: 0%

Polecamy również: