Czy znasz już ten symbol „#” zwany hashtagiem oraz jego prawdziwą siłę w internecie?

Czy przeglądając Internet zdarzyło Ci się natrafić na hasła poprzedzone znakiem „#”? Jeśli tak, prawdopodobnie były to tzw. hashtagi – powszechnie stosowana metoda pozwalająca na grupowanie informacji.

Na hashtagi (#) z pewnością natrafimy we wszelkiego rodzaju mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Tumblr, Facebook, Instagram, Google+ oraz wielu innych. Mogą wystąpić wszędzie tam, gdzie mamy możliwość dodawania jakichkolwiek treści.

Jak działają hashtagi?

Sposób działania jest zawsze taki sam, zależnie od strony zmienia się tylko rodzaj segregowanych materiałów. Na Instagramie symbol ten pomaga grupować setki zdjęć i filmików, przez które ciężko byłoby przebrnąć, by znaleźć te, które naprawdę mamy ochotę obejrzeć. Z kolei na Twitterze i Facebooku pomaga on zebrać wiadomości, głównie tekstowe, czasami z załączonymi zdjęciami, bądź innymi multimediami.

Jak grupować i szukać za pomocą hashtagów?

Jeśli chcesz, Ty również możesz korzystać z hashtagów! Wystarczy, że do wpisu, któremu chcesz przypisać kategorię dodasz słowo lub zbitek słów bez spacji, a przed nim znak „#”, np. „#krakow”. Taki zabieg automatycznie zmieni twój tekst w odnośnik, który poprowadzi każdego, kto w niego kliknie do kanału hashtaga, czyli strony ze wszystkimi postami związanymi z danym tematem (w tym przypadku z Krakowem).

Jeśli chcesz wykorzystać hashtagi do szukania, wystarczy, że w wyszukiwarce strony wpiszesz interesujący cię hashtag. W ten sposób dotrzesz do głównego kanału. To wszystko!

Na co zwracać uwagę?

Warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim hashtagi częściej tworzy się w języku angielskim, ponieważ korzysta z nich więcej ludzi, i to z całego świata (kanały anglojęzyczne są w związku z tym bardziej aktualne). Jeżeli już zdecydujemy się na polskie hasła, trzeba uważać, by nie używać polskich znaków (tzw. ogonków), gdyż nie są one obsługiwane. Oczywiście można tworzyć również własne nazwy np. #nigdywiecej, lecz mogą mieć znacznie mniejszy zasięg.

Czy wiesz, że…

Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie to: #love (miłość), #cute (słodkie), #friends (przyjaciele), #food (jedzenie) oraz #selfie (zdjęcia).

Przydatność tekstu: 77%

Polecamy również: