Odkrywamy pasje z Internetu

Z cyklu: „Pasje znalezione w sieci”

W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez seryjną produkcję i marketowe aranżacje coraz trudniej jest odnaleźć coś prawdziwego i urzekającego. Wynika to nie tylko z ilości i nachalności oferowanych eksponatów lecz coraz lepszej ich stylizacji na produkty wyjątkowe czy legitymujące się indywidualną historią. Na szczęście świat Internetu pozwala lokalnym twórcom oraz poszukiwaczom osobliwości na prezentację swoich pasji, umiejętności czy odkryć. Okazuje się, że wokół nas jest dużo twórców z wyjątkowymi pomysłami i umiejętnościami. Część z nich realizuje się prowadząc blogi, niektórzy internet wykorzystują jako okno na świat dla pokazywania własnych zdolności. Zachęcamy do poszukiwań tych ludzi i odkrywania ich pasji, gdyż to może być inspirujące również dla nas samych. 

Żelazna finezja

Poszukując tych ciekawych osobliwości, natrafiliśmy na lokalnego twórcę rzeźb kinetycznych. Sama koncepcja konstrukcji zwanych „rolling ball sculpture (RBS)” przypadała nam mocno do gustu, przypominając trochę dziecięce lata. Pomimo naszych skojarzeń z zabawą, prezentowane prace są poważnymi pracami artystycznymi, wykonanymi z widoczną starannością. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.kineticart.eu , gdzie dowiedzą się Państwo trochę więcej o samych rzeźbach RBS oraz zobaczą efekty pracy pana Arkadiusza Kamińskiego. Warto zerknąć na prezentowane konstrukcje, gdyż prace te są rzadko spotykane a wspomniany twórca jest najprawdopodobniej jedyny przedstawicielem tego rzemiosła w kraju.

Nie do rozwiązania

Kolejną pasją, która dziś Państwu prezentujemy jest makrama. Wyjaśniając to tajemnicze pojęcie w prostych słowach jest to sztuka wiązania sznurka bez dodatkowych elementów czy narzędzi. Zadziwiające rezultaty finezyjnego sznurowania znajdą Państwo bez problemu na stronach zajmujących się dekoracją wnętrz, lecz my zapraszamy do odwiedzenia strony www.prostaidea.pl, gdzie poznają tam Państwo zarówno samą twórczynię ujmujących prac jak również zobaczą jak proces tworzenia tych dzieł wygląda od podstaw a może nawet zapiszą się Państwo na specjalne warsztaty.

Przydatność tekstu: 80%