Jak zamawiać produkty spożywcze online?

Od czasu do czasu każdy musi zrobić zakupy spożywcze. Jest to zajęcie czasochłonne i niekiedy męczące. Dlaczego więc nie skorzystać z możliwości, jakie daje internet i nie zamówić ich prosto do domu, bez konieczności dźwigania ciężkich siatek? Taką usługę oferują hipermarkety w większych miastach w Polsce. Jak się okazuje, ceny wcale nie są wyższe, płacimy tylko za dostawę!

Najpopularniejsze supermarkety internetowe

Wiele znanych sieci handlowych, oprócz sklepów stacjonarnych, oferuje także zakupy internetowe z dostawą do domu. Część z nich działa lokalnie, niektóre natomiast realizują zamówienia na terenie całego kraju. Na ich stronach możesz sprawdzić, czy znajdujesz się w obsługiwanej strefie. Najbardziej znane delikatesy spożywcze online to:

www.bdsklep.pl (Polska)
www.totu.com (Polska)
www.e-piotripawel.pl (Polska)
www.dodomku.pl (Polska)
www.ezakupy.tesco.pl (wybrane miasta)
www.auchandirect.pl (wybrane miasta)
www.leclerc.pl (wybrane miasta)
www.frisco.pl (Warszawa)
www.a.pl (Warszawa)

Jak zamówić krok po kroku?

Aby w gospodarstwie domowym niczego nie brakowało, zakupy warto rozpocząć od zrobienia listy potrzebnych artykułów. Później możemy je łatwo odszukać na stronie hipermarketu. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego i najtańszego sklepu. Musimy upewnić się, że znajdujemy się w obszarze dostawy. Jeśli mamy kilka alternatyw, porównajmy ceny przykładowego produktu i wybierzmy ten, który jest najtańszy (weźmy pod uwagę również cenę dowozu!).

Czasami, aby móc korzystać ze strony należy się zarejestrować, czyli podać podstawowe dane oraz wybrać login i hasło. Zajmuje to nie dłużej niż kilka minut, a przydatne jest również przy komunikacji ze sklepem (możemy sprawdzić stan zakupów i nasze ostatnie zamówienie).

Produkty w supermarketach internetowych, podobnie jak w sklepowych alejkach,  posegregowane są kategoriami, co ułatwia ich odnalezienie. Dodajemy je do naszego wirtualnego koszyka za pomocą przycisku „dodaj” (możemy też wybrać ilość).

Ceny podane są obok artykułów. Zwracajmy uwagę na promocje i rabaty – najczęściej wyświetlone są na stronie głównej. W przypadku żywności warto sprawdzić także jej termin przydatności do spożycia – większość sklepów udostępnia takie informacje.

Kiedy wybierzemy już wszystko, czego potrzebowaliśmy, możemy udać się do kasy, czyli miejsca, w którym przejrzymy nasze zakupy i dokonamy ewentualnych zmian. Jeśli wszystko się zgadza, następnym krokiem będzie wpisanie adresu dostawy i dokonanie płatności. Stan naszego zamówienia możemy zobaczyć na stronie lub w mailu potwierdzającym dokonaną transakcję. Na koniec pozostaje już tylko czekać na przyjazd kierowcy z zakupami.

Przydatność tekstu: 0%

Polecamy również: