Jak założyć konto na Facebooku, szybka instrukcja

Pewien technologiczny mędrzec powiedział kiedyś – pewnie w formie żartu – jeśli nie masz konta na Facebooku, to nie żyjesz. – Te słowa nie są już tylko żartem. Na naszych oczach bowiem stają się rzeczywistością. Według szacunków z listopada 2016 roku, portal odwiedza 1,7 miliarda aktywnych użytkowników. Oznacza to, że co 4 człowiek na planecie Ziemia, korzysta z Facebooka. Jeśli chcesz być jednym z nich, czytaj dalej, bo z tego tekstu krok po kroku dowiesz się jak założyć tam konto.

nowe konto na facebook

Zanim zaczniesz korzystać z Facebooka jako Ty, musisz dokonać rejestracji. Zrobisz to, wpisując odpowiednie dane w pola umieszczone pod napisem “Rejestracja”. Będzie to więc Imię, Nazwisko, Nr telefonu/adres poczty elektronicznej(dwukrotnie), oraz hasło dostępu. Następnie należy wybrać datę urodzenia oraz płeć.

Rejestracja na Facebooku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu strony. Jeśli wierzysz, że to co w życiu najważniejsze, zawsze jest napisane drobnym druczkiem, możesz zapoznać się ze wspomnianym regulaminem, klikając w niebieski odnośnik Regulamin. Warto przy okazji zerknąć w Zasady dotyczące danych (kolejny odnośnik).

Kliknijmy więc ten zielony przycisk…Rejestracja, by zobaczyć coś takiego:

Mamy to już za sobą. No prawie, bo to jeszcze nie wszystko! Teraz należy potwierdzić chęć rejestracji. Zgodnie ze wskazówką u samej góry, należy odebrać wiadomość od Facebooka na poczcie elektronicznej. Powinna ona nadejść niezwłocznie. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, skorzystaj z odnośnika Wyślij ponownie adres e-mail. Możesz w tym obszarze też zmienić adres e-mail. Jeśli potwierdziłeś, co miałeś potwierdzić…jak by Ci to powiedzieć…jesteś na Facebooku! Od tej chwili jesteś więc jednym na ponad półtora miliarda…:)

Na początku napisałem, że musisz się rejestrować, jeśli chcesz korzystać z Facebooka jako Ty. Czy to oznacza, że są równi i równiejsi? Nie! Możesz bowiem utworzyć albo własny profil z imieniem i nazwiskiem albo utworzyć stronę(Klikając Utwórz stronę dla gwiazdy, zespołu lub firmy pod zielonym przyciskiem). Więcej o stronach piszemy tutaj. Wierzymy, że jest coś, co robisz z pasją, więc koniecznie zajrzyj do tekstu o stronach, by dowiedzieć się więcej.

Masz pytania? Któryś wątek powinienem dla Ciebie rozwinąć? Napisz w komentarzu pod tym tekstem.
I smakuj ten dzień!:)

Przydatność tekstu: 70%

Polecamy również: