Impreza dla ciała i ducha w rytmach DJ-a 70+

Z cyklu strony internetu godne polecania

Czy wiek zobowiązuje do słuchania jednego rodzaju muzyki? Czy odkrywanie rytmów rapu, przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości to dziwactwo? Absolutnie NIE.  Niesamowita inicjatywa, idea, która łączy pokolenia – Dancing międzypokoleniowy.

Dancing Międzypokoleniowy

Wszystko zaczęło się w 2011 roku w Warszawie. Pomysłodawczyni Paulina Broun połączyła seniorów i młodych na jednym parkiecie.  Bazowym działaniem jest organizacja eventów tanecznych. Imprezy odbywają się w modnych, młodzieżowych klubach, do których osoby starsze nie przychodzą i ich nie znają. Wydarzenia prowadzą didżeje seniorzy, didżeje młodego pokolenia, raperzy. Wszystkich podczas imprez, bez względu na wiek, rozpiera energia, feromony szczęścia  buzują, na bok odkładane są problemy dnia codziennego.

Na parkiecie bawią się wnukowie z dziadkami, dzieci z rodzicami i mniejszości narodowe, czyli Ci, których dzieli „żelazna” bariera wieku i bariera kulturowa. Osoby, które na co dzień nie mają szans na wspólną zabawę. Wydarzenie jest pretekstem do nawiązania rozmowy, spotkania międzypokoleniowego, zniesienia sztucznej, niepotrzebnej granicy.

Rezydentką projektu jest DJ Wika, 70+, najstarsza polska DJ-ka. W jej ślad idą inni seniorzy, którzy w ramach Senior Djs Academy uczą się sztuki DJ-skiej. To kolejne działanie Dancingu Międzypokoleniowego. Jest to propozycja stworzenia nowego miejsca pracy dla seniora didżeja.

Pomysłów na radość jest znacznie więcej

Następny dział przedsiębiorstwa to agencja castingowa, z której można wynająć do produkcji filmowo-telewizyjnych seniorów, mniejszości narodowe oraz mieszkania seniorów na potrzeby planów filmowych.

Akcja dancing Międzypokoleniowy oswaja osoby starsze ze współczesną muzyką, a młodsze – z muzyką ich dziadków czy rodziców. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.

Życie to radość! Nieważne, na którym etapie.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie FB www.facebook.com/dancingmiedzypokoleniowy/. W zakładce wydarzenia administrator umieszcza informacje o najbliższych imprezach.

 

 

 

Przydatność tekstu: 77%

Polecamy również: