Gdzie i jak długo poczekasz na leczenie – Zintegrowany Informator Pacjenta NFZ

Lekarz skierował cię do poradni specjalistycznej lub szpitala, ale nie wiesz, w której placówce uzyskasz fachową pomoc w ramach ubezpieczenia zdrowotnego? Chciałbyś znaleźć poradnię, punkt rehabilitacji lub aptekę w swojej najbliższej okolicy? W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta w prosty sposób wyszukasz dogodne dla ciebie miejsca udzielania świadczeń.

„Gdzie się leczyć?” to prosta w obsłudze, użyteczna wyszukiwarka ośrodków medycznych, realizujących opiekę nad pacjentem w ramach NFZ. Korzystanie z niej odbywa się poprzez zakładkę na stronie Zintegrowanego Informatora Pacjenta pod adresem: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ W przeciwieństwie do pozostałych informacji udostępnianych użytkownikom w serwisie ZIP, dostęp do wyszukiwarki nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Jest również całkowicie bezpłatny.

Wyszukiwarka podzielona została na sześć kategorii, dzięki którym w intuicyjny sposób przejdziemy do interesującego nas rodzaju świadczeniodawcy. Wyróżniono tu zakładki, takie jak:

  • Przychodnie i szpitale
  • Nagła pomoc doraźna
  • Apteki
  • Punkty zaopatrzenia medycznego
  • Programy profilaktyczne
  • Inne

Wskazując kursorem kategorię „Przychodnie i szpitale”, uzyskamy rozwijane menu, umożliwiające wyszukiwanie placówek podstawowej opieki zdrowotnej, szpitali, poradni specjalistycznych, punktów diagnostycznych, stomatologów oraz oddziałów leczenia w warunkach domowych.

Przechodząc do zakładki „Nagła pomoc doraźna”, bez trudu znajdziemy pomoc medyczną w nagłych przypadkach. Dowiemy się, gdzie znajduje się najbliższa izby przyjęć, szpitalny oddział ratunkowy lub punkt leczenia ambulatoryjnego.

„Gdzie się leczyć?” jest bazą wszystkich placówek na terenie kraju, mających podpisany kontrakt z NFZ. Za kryterium wyszukiwania możemy obrać w niej województwo, powiat, miejscowość, a nawet wskazać konkretną ulicę lub nazwę przychodni, do której chcemy się udać. Przy każdej placówce podane są jej dane adresowe, numer telefonu do rejestracji oraz godziny otwarcia. Dołączona jest także mapka, pozwalająca w łatwy sposób dotrzeć do wybranego celu.

Sprawdź długość kolejki

Jeśli o wyborze miejsca leczenia decydujemy na podstawie długości czasu oczekiwania na wizytę, oprócz strony ZIP, warto odwiedzić także Ogólnopolski Informator o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne. Pod adresem: http://kolejki.nfz.gov.pl/ sprawdzimy, jak długie są kolejki do wybranych specjalistów. Wskazując rodzaj świadczenia, województwo i miejscowość dowiemy się, jaki jest średni czas oczekiwania na leczenie i kiedy dostępny jest najbliższy wolny termin.

Polecamy również artykuł – Zintegrowany Informator Pacjenta NFZ – pierwsze kroki w systemie.

Przydatność tekstu: 80%

Polecamy również: